top of page
1A9A8819.JPG

İş Birliklerimiz

OPINIO olarak dünyadaki en ileri ve gelişmekte olan uygulamaları inceleriz, gelişen yeni trendleri takip ederiz. Kurumsal iş birliklerimizde iş  stratejilerini ve uygulamalarını, bu yeni trendlerle birlikte şekillendiririz.

MEVCUT PROGRAMLAR

WhatsApp Image 2023-07-12 at 14.28.22 (1).jpeg

Okul Öncesi için Aktivite Zamanı

Çocukları bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik (STEAM) alanlarına yönlendirmeyi amaçlamaktadır. Etkinlik: OPİ Keşif Kiti ile Deniz Altını Keşfedelim! Proje çalışması, çocukları kutu içindeki çeşitli etkinliklerle kodlama ve algoritma mantığı ile tanıştırırken, aynı zamanda onları bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik (STEAM) alanlarına yönlendirmeyi amaçlamaktadır. Etkinlikler, çocukların el becerilerini, problem çözme yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeleri için tasarlanmıştır. Kutu İçeriği: Hikaye Kitapçığı, Etkinlik Kitapçığı, Yapışkanlı Etiketler(Sticker), Veli-Öğretmen Kitapçığı Detay: Bu etkinlikte çocuklar, soyut olan birçok terimi somut olarak kavrar. Yönergeler oluşturur var olan yönergeleri uygular. Sıraya koyma, eleştirme, ilişki kurma gibi becerileri gelişir. Deniz altı dünyası hakkında bilgi edinir, merak eder, sorgular. Hikaye kitabında anlatılan hikayeye uygun etkinlikleri, etkinlik kitapçığında tamamlar. Sonuç: Çocuklar, OPİ Keşif kitinin içerisinde yer alan Hikaye ve Etkinlik kitapçığını tamamladıktan sonra; algoritma kavramını öğrenmiş, sıralı işlemleri kavrayabilecek, neden sonuç ilişkisi kurabilecek ve algoritma geliştirebilme becerisine sahip olacaklar. Etkinlik boyunca küçük motor kaslarını geliştirecek aktiviteler yapacak, etkileşimli düşünerek OPİ’nin dünyasına dahil olacaklar.

1A9A8762.JPG

İlkokul ve Ortaokul  için Bilim ve Teknoloji 

Çocukları kit uygulaması ile birlikte geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik kavramları ile tanıştırır. Etkinlik: OPİ İcat Kiti ile Geri Dönüşümü Öğrenelim! Proje çalışması, çocukları kit uygulaması ile birlikte geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik kavramları ile tanıştırırken, aynı zamanda onları bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik (STEAM) alanlarına yönlendirmeyi amaçlamaktadır. Etkinlikler, çocukların el becerilerini, problem çözme yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeleri için tasarlanmıştır. Kutu İçeriği: Hikaye Kitapçığı, Ahşap Tablet Parçaları, Yapışkanlı Etiketler(Sticker), Veli-Öğretmen Kitapçığı Detay: Bu etkinlikte çocuklar, kit uygulaması öncesinde yapılacak poster çalışmasında “Sürdürülebilirlik Nedir?” sorusunu tartışır, beyin fırtınası yaparlar. kit uygulaması ile birlikte atık türlerini öğrenir, geri dönüşüm kavramını anlar ve oyun oynarlar. Sonuç: Çocuklar, sürdürülebilirlik kavramını tartıştıktan ve posterlerini hazırladıktan sonra kitapçıkta yer alan hikaye çerçevesinde atık türlerini ayrıştırdıkları eğlenceli oyunu oynarlar. Bu sayede geri dönüşüm ve sürdürülebilirliğin önemini, atık türlerini ve takım çalışmasını öğrenirler.

Dizüstü bilgisayarda çalışma

Lise Grupları için Dijital Teknolojiler Atölyesi

Katılımcılar kendi görüntü işleme projelerini oluşturacaklar. Etkinlik: Yapay Zeka ile Enerji Verimliliği Yapay zeka alanında hiçbir ön bilgisi olmayan lise grubu öğrencileri, görüntü işlemeyi ve bilgisayarlı görünün temellerini keşfedecekler. Google Experiment kullanarak, katılımcılar kendi görüntü işleme projelerini oluşturacak ve gerçek zamanlı olarak kameraları aracılığıyla dünyayı nasıl "görebileceklerini" öğrenecekler. Katılımcılar, Google Experiment platformu kullanarak enerji sistemlerindeki ekipmanların görüntülerini işleyecek ve bu sistemlerin daha verimli çalışmasını sağlayacak potansiyel iyileştirmeleri tespit edecek bir proje geliştirecekler. Örneğin, güneş panelleri üzerinde biriken tozun veya kirin tespiti ve temizlenmesi gerektiği zamanı belirleyen bir sistem tasarlayabilirler. Bilgisayar: Kamerası olan ve internete bağlanabilen bilgisayar (her katılımcı gruba - 3 kişi - 1 grup). İnternet Bağlantısı: Projelerin Google Experiment üzerinde çalıştırılabilmesi için gerekli. Projeksiyon Cihazı ve Perdesi: Etkinlik sırasında adımların tüm katılımcılara gösterilmesi için. Detay: Etkinlik, katılımcıların temel görüntü işleme kavramları ve algoritmaları hakkında bilgi edinmeleriyle başlar. Ardından, Google Experiment platformunu kullanarak kendi görüntü işleme projelerini nasıl oluşturacaklarına dair adım adım bir rehberlik yapılır. Sonuç: Katılımcılar, projelerini tamamladıktan sonra, elde ettikleri sonuçları ve sistemin potansiyel verimlilik artışlarını nasıl sağlayabileceğini grupla paylaşacaklar. Etkinlik, katılımcıların sunum becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak hem de enerji yönetimi ve otomasyon sistemlerinde görüntü işlemenin potansiyel uygulamaları hakkında derinlemesine bir anlayış kazandıracak.

Neler Yaptık?

Kurumlarla Hangi Konularda İş Birliği Yapıyoruz?

EĞİTİMLER

Çalışan çocuklara yönelik eğitim programları, hem akademik başarılarını desteklemek hem de sosyal ve duygusal gelişimlerini güçlendirmek amacıyla tasarlanmış programlarımızdır.

DANIŞMANLIK

işletmeniz ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmış, verimliliği artıran ve çalışanların mutluluğunu sağlayan modern ve işlevsel mekanlar oluşturmak için uzman ekibimizle hizmet sunmaktayız.

ENTEGRASYON

işletmenizi güncel teknolojilerle uyumlu hale getirerek verimliliği artırmayı ve çalışanların teknolojik araçları daha etkin bir şekilde kullanmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

ANALİZ

Şirketlere özelleştirilmiş eğitim çözümleri sunabilmek için, eğitim ihtiyaçlarını detaylı bir şekilde analiz edebiliyor ve belirlenen hedeflere ulaşmalarını sağlayacak stratejiler geliştiriyoruz.

bottom of page