top of page

Create Your First Project

Start adding your projects to your portfolio. Click on "Manage Projects" to get started

ASTAŞ Çalışan Çocukları ile Bilim Atölyesi - 2

Tarih

Ekim 2023

Konum

Tekirdağ

Proje Durumu

Tamamlandı

OPİ Kitleri ASTAŞ Çocukları ile Tekrar Buluştu!

ASTAŞ Alüminyum ile başlattığımız, şirket çalışanlarının çocuklarına yönelik bilim atölyelerinin ikincisi yine çok keyifli ve eğlenceli bilim etkinlikleri içeriyordu. Bu defa konumuz geri dönüşüm!

Bu uygulamada OPİ İcat Adım - 2 Kiti temel araç oldu. Atık türleri, geri dönüşüm, kompost gibi konulara değinen kit uygulaması ile atık türlerini keşfettikten sonra çocuklar, kit içeriğinin bir parçası olan “Atık Avı” oyununu oynadılar. Etrafa gizlenmiş farklı türde atıkları bularak bunları doğru şekilde sınıflandırdılar ve puanları topladılar. En çok puanı toplayan grup oyunu kazandı.

Kit uygulaması tamamlandıktan sonra, hem kullanım alanları hem de sürdürülebilir olması ile önemli bir materyal olan alüminyum üzerine tartıştık ve alüminyum folyolar, küçük piller ve ledler kullanarak basit elektrik devrelerinden oluşan hediye kartları tasarladık. Her çocuk hem elektrik iletimini keşfetti hem de yaratıcı kartlarını oluşturdu.

Son olarak da çocuklar, “Makey-Makey” basit devre kartları ile elektrik iletimini müzik ile birleştirerek keyifli bir şekilde deneyimlediler.

Bu keyifli ve öğretici atölyenin devamını hem biz hem de ASTAŞ çocukları, heyecanla bekliyoruz.

bottom of page