top of page

Create Your First Project

Start adding your projects to your portfolio. Click on "Manage Projects" to get started

Schneider Electric ile Hatay'dayız

Tarih

Nisan 2023

Konum

Hatay

Proje Durumu

Tamamlandı

Schneider Electric Gönüllüleri ile Hatay'da 23 Nisan'ı Çocuklarla Kutladık!

6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız deprem felaketinden en çok etkilenen gruplardan biri olan çocuklar, çadır kentlerde zor şartlar altında eğitimlerine olanaklar el verdikçe devam etmeye çalışıyorlar. Bu noktada onları mümkün olan en iyi şekilde psikolojik olarak desteklemek büyük önem taşıyor.

Schneider Electric şirketi ile yaptığımız kurumsal iş birliği projesinde şirket gönüllüleri ile birlikte alana giderek 23 Nisan Çocuk Bayramı kapsamında, deprem bölgesindeki çocuklarla hem eğlenceli aktiviteler yaparak hem de OPİ kitlerini uygulayarak keyifli bir bayram yaşatmaya çalıştık.
 
Proje uygulama bölgesi olarak seçilen yer Hatay’ın Defne ilçesinde yer alan Dursunlu Çadır Kent. Burası Hatay’da yer alan, Nisan 2023 tarihli, en kalabalık afet çadır kent yerleşkesi. Bölgedeki okullar deprem merkez üssüne çok yakın olmaları sebebiyle ciddi hasar görmüş ve kullanılamıyor. Kent sakini olan 180 ilk ve ortaokul öğrencisi konteynerler ve çadırlarda eğitimlerine devam ediyor. 

Proje kapsamında ortak çalıştığımız Adana Seyhan Belediyesi 28-29-30 Nisan tarihlerinde bölgede projeyi uygulamak adına iki adet konteyneri biz ve şirket gönüllülerine ayırdı, 3 gün boyunca 1. sınıftan 8. sınıfa öğrencilerin yanı sıra okul öncesi grubu ile çalışmalara bu konteynerler ev sahipliği yaptı. Etkinlik programı 200’den fazla çocuğu kapsadı ve Psikososyal Destek Saati ve Teknoloji Saati olarak iki oturumda gerçekleşti.
 
Kurum gönüllülerinin de çok değerli katılımlarıyla gerçekleşen etkinlikte hem depremzede çocuklar keyifli vakit geçirerek bayramlarını coşkuyla kutladı hem de kurum çalışanları için unutulmaz bir deneyim oldu.

bottom of page