top of page

Create Your First Project

Start adding your projects to your portfolio. Click on "Manage Projects" to get started

ASTAŞ Çalışan Çocukları ile Bilim Atölyesi - 1

Tarih

Haziran 2023

Konum

Tekirdağ

Proje Durumu

Tamamlandı

OPİ Kitleri ASTAŞ Çocukları ile Buluştu!

ASTAŞ Alüminyum ile düzenlediğimiz bilim atölyesinde şirketin değerli çalışanlarının birbirinden tatlı çocukları ile OPİ Kitlerini uyguladık. Tekirdağ/Çorlu’da bir okulda düzenlediğimiz etkinlikte OPİ Keşif Adım 1 küçük yaş grubu ile, İcat Adım 1 ise büyük yaş grubu ile çalışıldı.

Kurum içi ilişkilerin güçlenmesi ve çocukların bilim ile yakın temas etmesi hedefleriyle tasarladığımız etkinliğe katılım yüksekti. Çocuklar eğitmenlerimiz eşliğinde kit uygulamalarını gerçekleştirip keyifli vakit geçirirken, velilerimiz ile de STEAM eğitiminin önemi ve teknolojinin hayatımızdaki yeri üzerine sohbet ettik.

Kit uygulamaları esnasında, küçük yaş grubunda, çocukların algoritmik düşünme becerilerinin gelişmesi hedeflenirken aynı zamanda merak duyguları ve yaratıcılıkları da gelişti. Büyük yaş grubunda ise çocuklar kendi köprü maketlerini oluşturdu, geleceğin mühendisleri hidrolik sistemleri deneyimledi.

Gençlerin yüzyılın ihtiyaç ve gerekliliklerine hazırlanması ve erken yaşta bilim ile tanışmasını destekleyen ASTAŞ ile bu yolda ortak olmak bizler için büyük bir gurur. Gelecek buluşmaları iple çekiyoruz.

bottom of page