top of page

Create Your First Project

Start adding your projects to your portfolio. Click on "Manage Projects" to get started

OPİ Kitleri ile Alev Yaz Okulu

Tarih

Mayıs 2023

Konum

İstanbul

Proje Durumu

Tamamlandı

Yaz Okulları OPİ ile Daha Eğlenceli!

Okul döneminin sona ermesiyle başlayan yaz okulu programları çocuklara eğlenirken öğrenmeye devam edebilecekleri ve arkadaşlarıyla birlikte keyifli vakit geçirebilecekleri bir ortam sağlıyor. Biz de bu sene OPINIO olarak Alev Okulları Yaz Okulu Programında yerimizi aldık.

Uzman öğretmenlerimiz eşliğinde farklı yaş grupları ile birçok oturumda bir araya gelerek onlar ile OPİ İcat Adım 1 ve Keşif Adım 1 eğitim kitlerini birlikte uyguladık. Bu uygulamalar sayesinde çocuklar hem STEAM becerileri kazandı (hidrolik sistemler ile ilgili bilgiler ve algoritmik düşünme becerileri) hem de kendi kitlerinden çıkan materyelleri kullanarak kendi ürünlerini yarattı. Bununla birlikte boyama, bulmaca, gibi aktiviteler de yaptılar.

Yaz okulu sadece kit uygulamaları ile de kalmadı. Aynı zamanda birçok farklı STEAM etkinliği de kit uygulamalarının yanında gerçekleştirildi. En uzun kağıttan kuleyi yapma, çevrimiçi algoritma oyunları ve daha birçok etkinlik ile içeriklerimiz zenginleştirildi, çocuklarla birlikte çok keyifli bir yaz okulu süreci geçirdik.

Yaz tatiline bilimi dahil ettiğimiz için çok mutluyuz.

bottom of page