top of page

Create Your First Project

Start adding your projects to your portfolio. Click on "Manage Projects" to get started

OPİ Kitleri Adıyaman'da

Tarih

Aralık 2022

Konum

Adıyaman

Proje Durumu

Tamamlandı

Bilim ve Teknoloji için Hep Beraber Koştuk!

2022 yılında 44. kez düzenlenen geleneksel İstanbul Maratonu’nda, El Ele Eğitim ve Kültür Derneği ile, bilimi ve teknolojiyi Türkiye’nin her yerindeki çocuklar için erişilebilir bir eğitim içeriği haline getirmek için iki kıta arasında koştuk.

Bu yolda birçok destekçi, koşucu ve bağışçı ile ortak olduk, başlattığımız toplumsal dönüşümü genişlettik.
Hedefimiz, koşucularımız ve destekçilerimiz ile "Gelecek Teknolojiyle Gelecek" projesi görünürlüğünü artırmak ve bağışçılarımızın destekleri sayesinde mümkün olan en çok OPİ STEAM Kiti’ni önceden belirlediğimiz Adıyaman iline ulaştırmaktı.

20 adet koşucu ile birlikte İstanbul Boğazı’nı koşarak amacımızı yaygınlaştırdık; yaklaşık 100 bağışçıya ulaştık. Maraton sonunda elde ettiğimiz bağışlarla Adıyaman’ın Besni ilçesi, Zormağara Köyünde bulunan Zormağara İlköğretim Okulu’na kitlerimiz göndermek için hazırlıklara başladık.

Kitlerimiz okulun 35 değerli öğrencisi ve 3 öğretmeni ile buluştu. Ekibimizin desteği ve önderliğinde kit uygulaması tamamlandı. Ulaştırılan ve uygulaması yapılan kitler “OPİ İcat – Adım 1 Mühendisliğe Giriş!” kitiydi. Bu kit sayesinde çocuklar hidrolik sistemleri öğrenip kendi hidrolik ahşap köprülerini yaparken aynı zamanda orman hayvanlarını tanıma ve onların dünyasına yolculuk etme fırsatı buldu. Kitlerin içerisinden çıkan OPİ Öğretmen Akademisi ve OPİ Veli Akademisi kayıt biletlerini dolduran öğretmen ve velilerimize de her ayın ilk günü çocuklarla uygulanabilecek eğlenceli ve öğretici STEAM aktivite öneriler göndermeye devam ediyoruz.

bottom of page